CAMERON MCEVOY

 

Cameron McEvoy

2x Olimpijczyk, 3x Brązowy Medalista Olimpijski

Miasto pochodzenia: Gold Coast, Queensland

Kraj: Australia

Data urodzenia: 13.05.1994

Specjalność: sprint freestyle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cameron McEvoy, znany ze swojej doskonałości w środowisku akademickim, nazywany „Profesorem”, jest filarem zespołu pływania Dolphins. W swoim mieście, Commonwealth Games McEvoy zdobył brązowy medal w 50 m stylem dowolnym i złoty w sztafecie męskiej 4x100 m.

23-latek miał znaczące osiągnięcia w całej tej karierze. McEvoy pobił rekordy wiekowe Iana Thorpe'a w 100m freestyle w wieku 16 i 17 lat i był najmłodszym członkiem australijskiej drużyny pływackiej na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, zdobywając sztafetę w 200m freestyle. Kolejnym sukcesem Cam było zdobycie złota na Mistrzostwach Pan Pacific 2014 w 100m freestyle i reprezentowanie Australii na mistrzostwach świata w Kazaniu w 2015 roku, ledwo tracąc złoto w 100m freestyle o zaledwie 0,11 sekundy.

Poza basenem Cameron jest początkującym fizykiem i obecnie studiuje licencjat z fizyki i matematyki. Ukończył szkołę średnią w najlepszych 2% swojego stanu. Po karierze pływackiej Cam ma ambicje doktoratu w fizyce i pracy w NASA. Przeprowadził już badania w ramach letniej społeczności w Centrum Dynamiki Kwantowej Uniwersytetu Griffith, badając nanodiamond i ich właściwości atomowe, pod kierunkiem światowej sławy fizyka Erika Streeda.

Cameron ucieleśnia wszystkie cechy, których szukamy u naszych mistrzów - jest pokorny, wyrazisty, inteligentny i skoncentrowany. Jego zainteresowania wykraczają poza basen i inne zajęcia, w tym naukę, modę, technologię i inne sporty. Trenerzy Camerona powiedzieli: „Ma to coś, dzięki czemu osiąga świetne wyniki w pływaniu. Ma kontrolę nad swoimi nerwami i rozwija się dzięki konkurencji ”.

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium