Płetwy treningowe do pływania

Aby zwiększyć efektywność treningów pływackich, należy zadbać o odpowiedni sprzęt dopasowany do indywidualnych potrzeb. FINIS Poland poleca płetwy treningowe do pływania, które ułatwiają pracę nad utrzymywaniem prawidłowej sylwetki w wodzie, a także nad siłą i wytrzymałością mięśni nóg. Pływanie w płetwach treningowych pozwala zachować większą kontrolę nad ruchem ciała w wodzie, dzięki czemu możesz wypracować optymalną sylwetkę i tym samym poprawić osiągane przez siebie wyniki sportowe.

Bardzo ważne jest, by wybrać płetwy do pływania dopasowane do stopy pływaka, a także techniki pływania oraz rodzaju treningów. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz płetwy do pływania w różnych rozmiarach, kolorach, kształtach oraz do różnych styli pływackich - jest w czym wybierać! 

Dla początkujących pływaków polecamy krótkie płetwy do pływania Z2, które pomogą utrzymać prawidłową pozycję na wodzie nie nadając dużej prędkości. Płetwy do pływania Z2 doskonale sprawdzą również się podczas ćwiczeń technicznych dla każdego poziomu zaawansowania. Dla osób, które chcą zwiększyć siłę oraz wytrzymałość mięśni polecamy płetwy do pływania Edge! W ofercie mamy również płetwy do pływania, do stylu klasycznego Positive Drive Fins (PDF). Mają unikalny owalny kształt co sprawia że są to doskonałe płetwy do pływania dla treningu stylem zmiennym. 

Dla dzieci gorąco polecamy płetwy do pływania Booster, które mają wyjątkowo miękkie pióro. Płetwy do pływania Booster doskonale uczą dzieci w jaki sposób kopnięcia nadają pędu i generują ruch do przodu.

Płetwy treningowe do pływania, krótkie i długie

Krótkie płetwy do pływania EDGE Krótkie płetwy do pływania EDGE
40 ocen
Producent: FINIS
Cena: 315,00 zł
zawiera 23% VAT
zobacz więcej
Pokaż rozmiary
Długie płetwy do pływania treningowe Long Floating Fins Długie płetwy do pływania treningowe Long Floating Fins
80 ocen
Producent: FINIS
Cena: 139,00 zł
zawiera 23% VAT
zobacz więcej
Pokaż rozmiary
Krótkie płetwy do pływania treningowe Z2 Gold Zoomers Krótkie płetwy do pływania treningowe Z2 Gold Zoomers
14 ocen
Producent: FINIS
Cena: 175,00 zł
zawiera 23% VAT
zobacz więcej
Pokaż rozmiary
Krótkie płetwy do pływania treningowe Zoomers Gold Krótkie płetwy do pływania treningowe Zoomers Gold
10 ocen
Producent: FINIS
Cena: 209,00 zł
zawiera 23% VAT
zobacz więcej
Pokaż rozmiary
Płetwy  do pływania dla dzieci Booster Płetwy do pływania dla dzieci Booster
24 ocen
Producent: FINIS
Cena: 159,00 zł
zawiera 23% VAT
zobacz więcej
Pokaż rozmiary
Płetwy do pływania PDF do stylu klasycznego i zmiennego Płetwy do pływania PDF do stylu klasycznego i zmiennego
8 ocen
Producent: FINIS
Cena: 195,00 zł
zawiera 23% VAT
zobacz więcej
Pokaż rozmiary
Płetwy nauki pływania dla dzieci Fishtail 2 Płetwy nauki pływania dla dzieci Fishtail 2
9 ocen
Producent: FINIS
Cena: 225,00 zł
zawiera 23% VAT
zobacz więcej
Skarpetki do płetw Skin Sock Skarpetki do płetw Skin Sock
1 ocena
Producent: FINIS
Cena: 65,00 zł
zawiera 23% VAT
zobacz więcej
Pokaż rozmiary

Jak wybrać odpowiednie płetwy treningowe?

Aby szkolenie umiejętności pływackich było w pełni profesjonalne i bezpieczne, konieczne jest wybranie płetw do pływania dopasowanych odpowiednio do swoich potrzeb oraz predyspozycji. Wśród kluczowych kwestii wymienia się ich twardość i długość.

Właściwe dopasowanie rozmiaru nie wystarczy, aby komfortowo korzystać z tych pływackich akcesoriów. Od twardości materiału będzie zależała prędkość, jaką będziesz w stanie rozwinąć. Im sztywniejsze będą płetwy do pływania, tym szybciej będziesz pokonywać kolejne metry basenu. Musisz jednak pamiętać, że taki sprzęt wymaga odpowiedniego przygotowania, sporej ilości siły i wytrenowanych mięśni nóg. Jeśli więc dopiero zaczynasz przygodę z taką formą pływania, lepiej wybierz miękkie modele, pozwalające w pierwszej kolejności wypracować wymaganą technikę.

Nie bez znaczenia jest też długość płetw do pływania. Modele krótkie przeznaczone są dla profesjonalistów oraz zawodowych pływaków, poprawiających swoje wyniki. Wszystko dlatego, że wymagają naprawdę sporych sił mięśni nóg. Osobom o mniejszych czy dopiero pierwszych doświadczeniach w tym zakresie rekomendujemy wersje nieco dłuższe. Dzięki nim możliwa będzie przyjemna i sukcesywna nauka rozpędzania się w wodzie oraz układania ciała w prawidłowy sposób.

Dlaczego warto wybrać nasze płetwy do pływania?

Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby rozbudzać w naszych Klientach sportowe pasje, zamiłowanie do wodnych dyscyplin, pomagać pokonywać własne słabości, bić kolejne życiowe rekordy czy stawiać pierwsze kroki w drodze do zdobywania umiejętności pływackich.

Z tego powodu cenimy przede wszystkim jakość – znajdziesz u nas jedynie markowe płetwy do pływania, pochodzące od sprawdzonych źródeł. Szeroki wybór i różnorodność modeli sprawia, że możesz znaleźć u nas dokładnie to, czego potrzebujesz. Czy to modele dla dorosłych, czy dla dzieci, dla amatorów, czy zawodowców – wszystkie wykonane są jednakowo, z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Dzięki temu zapewniają długie lata efektywnego użytkowania.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl