WYBÓR IDEALNEJ RURKI CZOŁOWEJ - WSKAZÓWKI!
WYBÓR IDEALNEJ RURKI CZOŁOWEJ - WSKAZÓWKI!

Rurki czołowe są doskonałymi akcesoriami wśród sprzętu pływackiego! Doskonale nadają się do tego, aby móc skupić się na treningu i pozycji swojego ciała podczas pływania, zamiast na oddychaniu. Są one również przydatne podczas pływania w wodach otwartych, ponieważ pozwalają nam spojrzeć na podwodną scenerię pod nami – dzięki czemu możemy „zwiedzać” podwodny świat, o ile przejrzystość wody na to pozwala. ;)

Przy tak dużym wyborze różnego rodzaju rurek czołowych, trudno wybrać tę najlepszą dla siebie. Na co więc zwrócić uwagę?

 

 

 

 

 

Po pierwsze – średnica rurki!

Rozmiar dziubka w rurce czołowej wpływa na to, ile powietrza dostanie się do środka – czyli wpływa to na nasze oddychanie przy jej użyciu. Podczas treningów warto wybrać mniejszy rozmiar, aby móc ćwiczyć swoje płuca. Ogranicza nam to wtedy ilość powietrza i dzięki temu nasze płuca uczą się pracować w takich warunkach. Jest to ważne, gdy planujemy start w zawodach, ponieważ tam nie będziemy mogli korzystać z rurki. Jeśli rurka czołowa ma służyć nam do oglądania podwodnego świata na wodach otwartych to warto wybrać największą średnicę, aby móc oddychać swobodniej.

Po drugie – wygoda!

Bez względu na to do czego będziemy używać naszej rurki czołowej, każdy z nas będzie chciał, aby leżała ona wygodnie na naszej głowie. Warto zwrócić uwagę na to, jak wykonany jest pasek na głowę i czy zapewni nam on komfort podczas pływania.

Po trzecie – długość rurki!

Będziecie na pewno chcieli mieć rurkę, która jest zakrzywiona i długa – aby zapobiec przedostawaniu się wody w każdej sytuacji. Dostawanie się wody do rurki może powodować wdychanie wody i doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji lub do przerwania zadania pływackiego, które właśnie wykonywaliście. Dłuższy kształt rurki do pływania pozwoli skupić się na treningu oraz utrzymać lepszą postawę ciała.

 

No i w tym momencie czas na nasz hit sezonu – nową, idealnie opracowaną rurkę czołową FINIS Stability Snorkel!

Dlaczego jest taka idealna? Podczas jej tworzenia, zwróciliśmy głównie uwagę na wyeliminowanie problemów, które pojawiały się u profesjonalnych pływaków – uwieranie mostka oraz uczucie drgania podczas pływania. Dlatego właśnie, Stability Snorkel jest bardzo wygodna i stabilna!

Została m.in. wyposażona w zamortyzowany punkt oparcia, który jest dopasowany do anatomicznej linii czoła, zapewniając nam niewiarygodny komfort. Posiada podwójny pasek z silikonu, który równomiernie rozkłada nacisk dookoła głowy.

Dodatkowo, koniec z problemem napicia się z bidonu, czy rozmową z trenerem przed kolejnym zadaniem pływackim, ponieważ nasza nowa rurka posiada obrotowy ustnik, który bez problemu możemy obrócić sobie na bok!  Pływanie z rurką jeszcze nigdy nie było tak komfortowe!

  1. Nie ma drgań
  2. Jest niewiarygodnie stabilna
  3. Komfort poprzez anatomiczny punk oparcia
  4. Obrotowy ustnik - wygoda podczas nawadniania, komunikacji
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl