5 POWODÓW, DLACZEGO TWOJE DZIECKO POWINNO NAUCZYĆ SIĘ PŁYWAĆ TERAZ

5 POWODÓW, DLACZEGO TWOJE DZIECKO POWINNO NAUCZYĆ SIĘ PŁYWAĆ TERAZ

Początek roku szkolnego, to również dla wielu z nas początek nowych zajęć pływackich. Dlaczego warto zapisać swoje dziecko już teraz na naukę pływania.

1.Aby być bezpieczniejszym w wodzie
Zabawa w wodzie to wielka odpowiedzialność, a dzieci, które uczą się pływać, uczą się również, jak zachować bezpieczeństwo w wodzie. Podczas lekcji pływania, dzieci dowiadują się jak bezpiecznie wchodzić i wychodzić z basenu, jak się przewracać, aby wziąć oddech, gdy jest się zmęczonym i wiele więcej!

2. Aby zapobiec utonięciu
Ważne jest, aby dzieci umiały pływać, aby były przygotowane do pomocy sobie na wypadek, gdyby przypadkowo wpadły do wody lub wpadły w kłopoty. Według Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (Centers for Disease Control and Prevention), około dwoje dzieci w wieku 14 lat i młodszych umiera każdego dnia z powodu przypadkowego utonięcia - i jest to pierwsza przyczyna śmierci dzieci w wieku 1-4. Jak zapobiegać utonięciu? Jeden z najlepszych sposobów, aby to zrobić to zapisz swoje dzieci na lekcje pływania.

3.Aby dobrze się bawić
Aby podczas wyjazdów rodzinnych móc bezpiecznie cieszyć się ciepłą pogodą w basenie, jeziorach i oceanach! Kiedy twoje dziecko nauczy się pływać, będziesz mieć pewność, że będzie mogło bawić się w wodzie z przyjaciółmi i świętować swoją młodzieńczą wolność np. podczas wakacji.

4. Aby być zdrowym

Zdrowie Twoich dzieci jest Twoim priorytetem, a pływanie zdecydowanie zapewnia niezwykłe rezultaty zdrowotne. Pływanie jest fantastyczną czynnością, która pozwala utrzymać zdrowe serce dzieci i zapewnia im siłę mięśni, koordynację i sprawność aerobową.

5. Aby zdobyć umiejętności na całe życie
Dzieci, które uczą się pływać, stają się później dorosłymi, którzy potrafią pływać!
Być może słyszałeś, jak ludzie mówią, że nauczanie języka obcego jest łatwiejsze niż uczenie się go jako osoba dorosła, i to prawda: dzieci dużo szybciej uczą się nowych umiejętności. Jeśli nie nauczysz dziecka pływać w młodym wieku, może nie być dobrej okazji do nauki później, a jest to umiejętność zdobywana na całe życie.

 

Jeśli już zdecydujecie się na zapisanie swojego dziecka na zajęcia z pływania, to zachęcamy Was do przejrzenia naszej szerokiej oferty sprzętowej - szczególnie polecamy wygodne okularki pływackie, super kolorowe czepki oraz płetwy, które pomogą w nauce pływania! :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl