Rurka Swimmers's VS Stability

Rurka Swimmers's VS Stability

Rurka czołowa to must have jeśli chodzi o zawartość naszego worka ze sprzętem treningowym. Jeśli chcesz poprawić technikę oraz jakość swojego pływania, przeczytaj koniecznie poniższy wpis 😊

Na początek, najważniejszą sprawą jest rozróżnienie przeznaczenia rurki. Do pływania/treningu używamy rurki „mocowanej centralnie”, czyli na naszym czole. Rurka umieszczona z boku naszej twarzy przeznaczona jest wyłącznie do snorkelingu czy nurkowania. Ma to ogromne znaczenie, gdyż wpływa na naszą wygodę i stabilność rurki podczas pływania.

Rurki czołowe to doskonałe narzędzie treningowe zarówno podczas zadań technicznych jak i wydolnościowych.

Swimmer’s snorkel vs Stability Snorkel:

Zespół FINIS jako pierwszy wynalazł mocowaną centralnie rurkę czołową, która od 1995 roku jest ciągle udoskonalana! Dążenie do stworzenia idealnej rurki czołowej sprawiło, że FINIS Swimmer’s Snorkel jest jednym z najchętniej wybieranym przez pływaków bestsellerów w swojej kategorii!

Rurka Swimmer’s Snorkel przeznaczona jest dla każdego poziomu zaawansowania, jednak polecamy ten model szczególnie osobom, które rozpoczynają swoja przygodę z pływaniem lub będą wykonywały z rurką głównie ćwiczenia. Przy wykonywaniu ćwiczeń nasze ciało często zanurza się poniżej lustra wody i w tym przypadku, kąt zagięcia rurki będzie odrywał ważną rolę. Rurka Swimmer’s Snorkel jest tylko minimalnie zagięta, dzięki czemu w powyższym przypadku woda nam się zwyczajnie nie naleje do środka. Dodatkowo, rurka ma jednokierunkowy zawór, przez który wydostają się resztki zgromadzonej wody.

Rurka Swimmer’s Snorkel występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: żółtej i różowej. Dostępna jest również wersja dla dzieci Swimmer’s Snorkel Junior. która jest mniejsza i krótsza, czyli dopasowana do wielkości płuc dzieci. Do rurki kompatybilne są dodatkowe akcesoria: Dry Top – powoduje że woda nie dostaje się do środka oraz Cardio Cap, który „zmniejsza” otwór rurki zwiększając tym samym obciążenie o 40%.

Rurka czołowa Stability Snorkel:

Stability Snorkel to doskonały wybór dla pływaków średniozaawansowanych i zaawansowanych. Jest idealna dla doświadczonych pływaków, szukających rurki, której mogą używać zarówno do ćwiczeń, jak i ciężkiego treningu.

Stability Snorkel to najnowszy model rurki FINIS. Została zaprojektowana bez tradycyjnego mostka czołowego i jednokierunkowego zaworu. Dodatkowo kąt zakrzywienia rurki jest dużo większy niż w przypadku rurki Swimmer’s Snorkel – rurka zakrzywia się tuż przy głowie. To wszystko sprawia że rurka jest niezwykle stabilna a jej budowa minimalizuje opory wody, a odczujemy to zwłaszcza przy wykonywaniu nawrotów 😊

Mostek czołowy, czyli element który przylega do czoła, jest wykonany z wysoce miękkiej gumy i ma kształt trójkątz, dzięki czemu bardzo komfortowo przylega do linii czoła. Rozmiar fajki można dopasować dzięki pięciu różnym ustawieniom. Dużym atutem jest także obrotowy ustnik, który ułatwia uzupełnienie płynów podczas przerwy czy rozmowę ze znajomymi lub trenerem bez zdejmowania rurki.

Rurka dostępna jest w kolorze czarnym, białym, turkusowym i żółtym.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl