Rurka Swimmers's VS Stability

Rurka Swimmers's VS Stability

Rurka czołowa to must have jeśli chodzi o zawartość naszego worka ze sprzętem treningowym. Jeśli chcesz poprawić technikę oraz jakość swojego pływania, przeczytaj koniecznie poniższy wpis 😊

Na początek, najważniejszą sprawą jest rozróżnienie przeznaczenia rurki czołowej. Do pływania/treningu używamy rurki czołowej „mocowanej centralnie”, czyli na naszym czole. Rurka umieszczona z boku naszej twarzy przeznaczona jest wyłącznie do snorkelingu czy nurkowania. Ma to ogromne znaczenie, gdyż wpływa na naszą wygodę i stabilność rurki podczas pływania.

Rurki czołowe to doskonałe narzędzie treningowe zarówno podczas zadań technicznych jak i wydolnościowych.

Swimmer’s snorkel vs Stability Snorkel:

Zespół FINIS jako pierwszy wynalazł mocowaną centralnie rurkę czołową, która od 1995 roku jest ciągle udoskonalana! Dążenie do stworzenia idealnej rurki czołowej sprawiło, że FINIS Swimmer’s Snorkel jest jednym z najchętniej wybieranym przez pływaków bestsellerów w swojej kategorii!

Rurka czołowa Swimmer’s Snorkel przeznaczona jest dla każdego poziomu zaawansowania, jednak polecamy ten model szczególnie osobom, które rozpoczynają swoja przygodę z pływaniem lub będą wykonywały z rurką czołową głównie ćwiczenia. Przy wykonywaniu ćwiczeń nasze ciało często zanurza się poniżej lustra wody i w tym przypadku, kąt zagięcia rurki będzie odrywał ważną rolę. Rurka czołowa Swimmer’s Snorkel jest tylko minimalnie zagięta, dzięki czemu w powyższym przypadku woda nam się zwyczajnie nie naleje do środka. Dodatkowo, rurka czołowa ma jednokierunkowy zawór, przez który wydostają się resztki zgromadzonej wody.

Rurka czołowa Swimmer’s Snorkel występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: żółtej i różowej. Dostępna jest również wersja dla dzieci Swimmer’s Snorkel Junior. która jest mniejsza i krótsza, czyli dopasowana do wielkości płuc dzieci. Do rurki kompatybilne są dodatkowe akcesoria: Dry Top – powoduje że woda nie dostaje się do środka oraz Cardio Cap, który „zmniejsza” otwór rurki zwiększając tym samym obciążenie o 40%.

Rurka czołowa Stability Snorkel:

Stability Snorkel to doskonały wybór dla pływaków średniozaawansowanych i zaawansowanych. Jest idealna dla doświadczonych pływaków, szukających rurki czołowej, której mogą używać zarówno do ćwiczeń, jak i ciężkiego treningu.

Stability Snorkel to najnowszy model rurki czołowej FINIS. Została zaprojektowana bez tradycyjnego mostka czołowego i jednokierunkowego zaworu. Dodatkowo kąt zakrzywienia rurki jest dużo większy niż w przypadku rurki czołowej Swimmer’s Snorkel – rurka zakrzywia się tuż przy głowie. To wszystko sprawia że rurka czołowa jest niezwykle stabilna a jej budowa minimalizuje opory wody, a odczujemy to zwłaszcza przy wykonywaniu nawrotów 😊

Mostek czołowy, czyli element który przylega do czoła, jest wykonany z wysoce miękkiej gumy i ma kształt trójkąta, dzięki czemu bardzo komfortowo przylega do linii czoła. Rozmiar rurki czołowej można dopasować dzięki pięciu różnym ustawieniom. Dużym atutem jest także obrotowy ustnik, który ułatwia uzupełnienie płynów podczas przerwy czy rozmowę ze znajomymi lub trenerem bez zdejmowania rurki.

Rurka czołowa dostępna jest w 4 kolorach:

Rurka czołowa Stability czarna

- Rurka czołowa Stability biała

- Rurka czołowa Stability turkusowa

- Rurka czołowa Stability żółta

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl